وکیل امور قراردادها
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

وکالت دعاوی قراردادها


وکالت دعاوی قراردادها

دعاوی و اختلافات مربوط به قراردادها بیشترین میزان و آمار پرونده های مطروحه در دادگستری است. با توجه به تخصصی بودن بحث حقوق قراردادها، برای وکالت این نوع دعاوی اعم از طرح دعوا و یا دفاع از دعوا ضرورت دارد که از وکیل متخصص امور قراردادها استفاده شود.

اختلافات قراردادی خصوصاً در بحث تفسیر قرارداد و فسخ قرارداد، حتی در سرنوشت پرونده های کیفری نیز موثر است و باعث مجرم شدن و یا برائت یک طرف قرارداد می شود. مثل دفاع فروشنده (متهم) در شکایت کیفری فروش مال غیر از ناحیه خریدار مبنی بر فسخ مبایعه نامه آپارتمان. و یا تحقق جرم فروش مال غیر در قرارداد پیش فروش آپارتمان به چند نفر و غیره. بنابراین اهمیت دفاع تخصصی در دعاوی مربوط به قراردادها کاملاً مشخص است.

دعاوی مربوط به قراردادها عموماً الزام به انجام تعهدات قراردادی، خسارات قراردادی، انحلال قرارداد (فسخ و انفساخ و ابطال قرارداد) است که هر کدام از این دعاوی مستلزم تسلط قاضی و وکیل پرونده به حقوق قراردادها است.

خسرو صالحی (وکیل پایه یک دادگستری تهران و وکیل امور قراردادها) در زمینه ی دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به قراردادها، وکالت تخصصی می نماید. هموطنان گرامی می توانند مشکلات و اختلافات حقوقی و کیفری قراردادهای خود را جهت طرح دعوا و یا دفاع از دعوا از طریق سایت و یا با مراجعه حضوری به دفتر مطرح نمایند.

آدرس : تهران – بلوار کشاورز – خیابان وصال شیرازی – پلاک ۶۲ – طبقه ۳ – واحد ۹

khosro_salehi@yahoo.com

تلفن : ۰۹۱۲۱۳۹۲۳۲۸ – ۸۸۹۷۹۵۷۱ ۰۲۱

بیشتر بدانید :   تفسیر قراردادها

سوالات کاربران


۶ سوال ارسال شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. داریوش گفت:

  سلام خسته نباشی من از یک شرکت یه قراردادی دارم که براش کارشا به پایان رساندم الان دوسالی هست که از قرار دادمان میگذره کارشم خط انتقال گاز بود به به اتمام رساندم از همین طرف قرار داد وپایان کار وبرگه تصفیه حساب دارم که مبلغی از پول باقی مانده را باید بده که متاسفانه نمیده لطفا منا راهنمای کنید با تشکر

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام
   طرح دعوای مطالبه طلب در دادگاه محل اقامت آن شرکت و یا داوری اگر که در قرارداد پیش بینی شده است.

 2. حسن گفت:

  باسلام . با شخصی بر سر مبایعه نامه اختلاف داشتم فرزند نامبرده در خیابان به من حمله ورشد وبا ضرب شتم وکتک کاری مدارک مرا همراه پول و دیگر مدارک سرقت کرد و فراری شد من شکایت کیفری بابت ضرب شتم وسرقت کرده ام شهود شهادت به ضرب شتم من و سرقت پاکت مدارک داده اند من برای شکایت وقوع عقد بیع والزام به تنظیم سند رسمی برای دادگاه نیاز به اصل ان مدارک دارم فقط یک کپی از مبایعه نامه دارم بیع محاباتی بوده ومدرکی برای پرداخت پول نیست سوال من چه شکایت دیگری باید مطرح کنم از دست این سارق و کسی که مبایعه نامه برایش سرقت شده که لااقل مدارکم را به من بدهند

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   بر اساس کپی ناچارا طرح دعوای الزام به سند کنید و برای اثبات بیع به شهادت شهود و پرونده کیفری استناد کنید. تا زمانی که امضای کپی سند مورد انکار قرار نگرفته، کپی نیز مانند اصل کاملا معتبر است.

 3. غلامرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید . مبایعه نامه ای نوشتیم بین خودم ومادر زنم اما در مبایعه نامه هیچ اشاره ای به این که این بیع محاباتی می باشد نکردیم مجددا برای همین مبایعه نامه متمم نوشتیم در یک نسخه و در ان متمم اشاره به محاباتی بودن بیع انجام گرفته شده اما من بعنوان خریدار امضا نکردم وفقط امضا واثر انگشت فروشنده است روی این متمم ان روز متوجه اهمیت این متمم نبودم اما اکنون بین ما اختلاف ایجاد شده سوال من این است این که فقط امضا فروشنده , است و امضا خریدار نیست یک نقصان است یا هیچ ایرادی نیست . از من دادگاه سوال نمی کند که باید امضا خریدار هم می بوده این سند ایرادی بر ان وارد است

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   توالی و پشت سر هم بودن عرفی بین ایجاب و قبول شرط صحت معامله است. در مورد شما می توان گفت در همان زمان معامله را قبول نمودید و شرعا معامله منعقد شده ولکن صرفا امضای سند معامله توسط شما در همان زمان انجام نشده که نافی صحت اصل بیع صورت گرفته نیست.

© 1397 - کلیه حقوق متعلق به وب سایت ایران قرارداد می باشد.