وکیل امور قراردادها
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

آموزش کاربردی قراردادها


آموزش کاربردی قراردادها

آموزش فردی :

آموزش کاربردی قراردادها یکی از خدمات تخصصی مرکز ایران قرارداد است. نکات کاربردی و کلیدی تنظیم قراردادها و اسناد تجاری چک و سفته و … که در هر تنظیم قراردادی رعایت آن لازم است، در چند جلسه به صورت مختصر و مفید و به زبان ساده و به دور از مباحث تئوری و بی فایده، تدریس خصوصی می گردد. نکات کاربردی که آموزش داده می شود، عمدتاً بر اساس تجربه عملی دعاوی و اختلافات قراردادی در دادگاه ها است.

استفاده از وکیل هیچ فردی را بی نیاز از داشتن اطلاعات کلی و ضروری تنظیم قراردادها نمی کند. چرا که در نهایت تصمیم گیرنده اصلی خود فرد است و وقتی که شخص دارای مهارت کلی تنظیم قراردادها است به راحتی با وکیل و مشاورانش تفهیم و تفاهم می کند و با ارزیابی امور فنی و حقوقی پروژه، بهترین تصمیم را در نحوه تنظیم قرارداد خود می گیرد ولی اگر آن شخص هیچ اطلاعاتی از مباحث قراردادها نداشته باشد و کل ریسک کار و زندگی خود را در قرارداد پروژه به وکیل و مشاورانش واگذار کند، خطای فاحش مدیریتی است.

آموزش گروهی :

آموزش گروهی ویژه سازمان هایی است که خدمات حمایتی برای مدیران و اشخاص زیر مجموعه خود دارند همچون شهرک های صنعتی و پارک های علم و فن آوری و مراکز رشد دانشگاهی.

در این بخش با تشکیل کارگاه آموزشی کوتاه مدت کاربردی، مباحث کاربردی تنظیم قراردادها برای مدیران شرکت ها آموزش داده می شود و این کارگاه های مفید آموزشی تاثیر مستقیم بر افزایش بهره وری و عملکرد شرکت ها دارد.

خسرو صالحی وکیل پایه یک دادگستری تهران و کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران با داشتن تجربیات عملی و آکادمیک در زمینه تنظیم قراردادها خدمات ویژه آموزش تنظیم قراردادها را با بهترین شیوه بیان ارائه می نماید.


خسرو صالحی (وکیل پایه یک دادگستری تهران و کارشناس ارشد حقوق خصوصی و قراردادها)

khosro_salehi@yahoo.com

۸۸۹۷۹۵۷۱ – ۰۲۱

بیشتر بدانید :   بررسی دعاوی ظنی و احتمالی در قانون آیین دادرسی مدنی

سوالات کاربران


۱۷ سوال ارسال شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام سوالی داشتم استاد محترم لطفا حواب مرا بدهید. خانه ای خریده ام با مبایعه نامه درقسمت ثمن نوشته ایم مبلغ ثمن یک صد میلیون تومان که نقدا به فروشنده پرداخت شد بعداز نوشتن این مبایعه نامه یک متمم نوشتیم ودر متمم قید کردیم بیع محاباتی بوده و……..ومبلغ ثمن پانصد هزار تومان نقدا پرداخت شد سوال من این است با تو جه به اینکه من حتی بیشتر از این مبالغ ثمن مبایعه نامه ومتمم به فروشنده که خویشاوندم است در گذشته پرداخت کرده ام انهم بصورت نقداحال اگر در دادگاه من بگویم هم ثمن نوشته شده در مبایعه نامه را پرداخت کرده ام وهم ثمن نوشته شده در متمم را ایا ممکنه ایرادقانونی قاصی پرونده بگیرد بر بیع یا بگویم ثمن یکصد میلیون را پرداخت را برای جلوگیراز صوری بودن مبایعه نامه نوشته ام و یا نه بهتر است بگویم بیع فقط محاباتی بوده ومن همان ثمن فقط متمم را پرداخت کرده ام لطفا جواب مرا بدهید سپاسگزارم

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   بالاخره باید یک سیاست را در پیش بگیرید یا بر اساس بیع محاباتی و متمم اقدام کنید و یا به استناد همان مبایعه نامه با جدیت از پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان ثمن دفاع کنید.

 2. غلامعلی گفت:

  با سلا م . من خریدار هستم با مبایعه نامه ای خانه ای خریده ام و فروشنده بعد از فروش بهملک را انتقال غیر داده من از فروشنده هم شکایت مال به غیر کرده ام وهم در دادگاه با دادخواست وقوع عقد بیع و الزام به تنظیم سند رسمی از فروشنده شکایت کرده ام خانه سند و پلا ک ثبتی دارد و وکیل نامبرده مرتب در دادگاه استناد به قانون ۲۲ ثبت می کند سوال من این است که در دادگاه خود به چه نکته ای اشاره کنم که این قانون ۲۲ ثبت که وکیل می گوید که مشخص شود ربطی به وقوع عقد بیع والزام به تنظیم سند ندارد چون درست که مراجع قانونی صاحب سند را می شناسند اما تکلیف فروش ملک و مبایعه نامه , فروش مال به غیر چه می شود فقط جمله ایکه باید در لایحه خود برای جواب به قانون ۲۲ ثبت باید اضافه کنم چیست سپاسگزارم

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   ماده ۲۲ قانون ثبت مانع از اثبات بیع مقدم و ابطال سند رسمی خریدار دوم و الزام به تنظیم سند رسمی به نام خریدار اول نیست و در واقع دعوای الزام به سند رسمی کسب همون امتیاز ماده ۲۲ قانون ثبت است. ماده ۲۲ قانون ثبت در جایی استناد میشود که تعرض به سند رسمی نکنید و در عین حال دعوایی مغایر آن سند رسمی مطرح کنید.

 3. صالحی گفت:

  با سلام وآرزوی بهترین ها برای جنابعالی وهمکاران گرامیتان
  در سال ۹۱ قرارداد مشارکت در ساخت با یک سازنده منعقد وسهم الشرکت ۵۰%برای طرفین منظور ومقررشد طرفین مجاز به پیش فروش مقدار نصف سهم الشرکت خودشدند به لحاظ تاخیر سازنده در احداث بنا با توافق موعد تحویل تا تاریخ ۳۱/۶/۹۲ تمدید گردید …متاسفانه سازنده با پیش فروش تمام سهم الشرکت (۸)واحد واحداث ۴ سقف از۷ سقف از سال ۹۳ بطور کلی کار را رها ومتوار ی شده که پس از طرح دادخواست خسارت تاخیر درانجام تعهد نهایتا در۳/۶/۹۴ غیابا به پرداخت مبلغ خسارت محکوم که بدلیل متواری ومجهول المکان بودن حکم جلب سیار دومرحله ۶ماهه تمدید که نتیجه ای نداشته
  با عنایت به مراتب فوق آیا امکان فسخ قرارداد مشارکت وهمچنین پیش فروش های سازنده مقدور می باشد ؟بطو رکلی چه راهکاری برای خروج از این گرداب ارایه میفرمایید
  پیشاپیش از راهنمایی ومساعدت آن مجموعه کمال تشکر را دارم
  با احترام صالحی

 4. مرضیه گفت:

  سلام . خانه ای خریده ام با مبایعه نامه می خواهم وکالت بلاعزل هم برای فروش بگیرم اما فروشنده نمی تواند به دفتر خانه بیاید برای دادن وکالت بلاعزل فروش چون بیمار است . چگونه می توانم وکالت بلاعزل را بگیرم از فروشنده ایا وکالت حتما باید در محضر گرفته شود

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   بله حتما باید دفترخانه بروید خصوصا که در حال حاضر تنظیم اسناد رسمی سیستمی شده است. با این حال با یک دفترخانه هماهنگ کنید شاید با اجازه دادستانی ممکن شد.

 5. اشکان گفت:

  با سلام و خسته نباشید حضور استاد گرانمایه . سه دانگ خانه ای را خریده ام با مبایعه نامه این سه دانگ وام هم داشته بعد از فروش ملک به من وتحویل ان به من .این سه دانگ را سند صلح زده اند به نام دیگری و فروش مال به غیر کرده اند . من شکایت مال به غیر مطرح کردم دادگاه قرار اناطه صادر کرد تا من وقوع عقد بیع والزام به تنظیم سند وابطال سند صلح را حقوقی مطرح کنم . من هم در دادگاه حقوقی مطرح کردم . با یک وکیل که مشورت کردم گفت معامله تو فضولی محسوب می شود چون انها از بانک اجازه کرفته اند وسند صلح زده اند اما توبرای مبایعه نامه ات از بانک اجازه نگرفتی بعد از تنظیم سند صلح انها فروشنده را ملزم به تنظیم سند کردی و بر این اساس دعوای تو رد خواهد شد . من بسیار نگرانم ایا معامله من فضولی است من مال متعلق به بانک را خریدم

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   معامله شما غیر نافذ است و اگر بانک معامله را رد کند معامله باطل می شود. لکن تا زمانی که بانک اعتراضی به معامله شما نکرده است، شما میتوانید بر اساس مبایعه نامه دعوای الزام به سند و فک رهن و ابطال سند و… را مطرح کنید.

   • اشکان گفت:

    باسلام . لطف می کنید راهنمایی کنید ۱-ایا راهی وجود دارد که از بانک بخواهیم که معامله مرا تایید کند ۲- اینکه .بانک چگونه ممکن است معامله مرا رد کند این به چه مفهومی است ۳-کسی که سند صلح به نام او خورده اومی تواند از بانک بخواهد معامله مرا رد کنندتا دعوای وقوع عقد بیع والزام به تنظیم سند من رد شود از این که پاسخ می دهید بسیار سپاسگزارم

    • وکیل امور قراردادها گفت:

     با سلام؛
     بانک در حال حاضر معامله شما رو تنفیذ نمیکند. چون صلح معامله معارض است بانک نمیتونه معامله شما رو رد نموده و معامله صلح رو تایید نماید یعنی قدرت انتخاب مثل حالت ماده ۲۵۷ قانون مدنی ندارد و خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه است و بر تنفیذ صلح اثری بار نیست و قطعا باطل است. اما حالا این بحث پیش میاد که تکلیف معامله شما چی میشه؟؟ در این جا دو تفسیر ایجاد میشه که تشخیص آن با قاضی است : اول این که مجددا بانک باید در مورد معامله شما اظهار نظر کند و دوم این که بگوییم بانک با تایید معامله معارض دوم در واقع از اصل شرط منع تصرف راهن گذشت و عدول نموده و با توجه به معارض بودن معامله دوم ، اثر تنفیذ اتوماتیک به معامله شما بر می گردد.

 6. سحر گفت:

  سلام عرض کردم خدا قوت .من خانه ای خریده ام فروشنده ادعای جعل نموده که امضا واثر انگشت مرا جعل کرده اندپایین مبایعه نامه سپس با کارشناسی مشخص گردیده هیچ جعلی انجام نگرفته ایا مجددا همین شخص می تواند ادعای سفید امضا بکند که مبایعه نامه سفید امضا بوده و بعد پر شده یا باید همان ابتدا شکایت جعل را با سفید امضابودن مطرح می کرده ایا مگر با هم می توان هم جعل وهم سفید امضا بودن را مطرح کرد به این دلیل که فروشنده ملک به من بعد از ادعای جعل ادعای سفید امضا بودن می کند . ایا این درست است .

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام؛
   شکایت جعل با سفید امضا قابل جمع نیست. بعد از رد ادعای جعل، ادعای جدید سفید امضا بودن واهی به نظر می رسد. مضافا به فرض که اصلا سفید امضا باشد سند سفید امضا معتبر است و به معنی نمایندگی دادن به طرف برای پر کردن مفاد سند است خصوصا اگر در فرم چاپی مبایعه نامه های بنگاهی باشد. فقط خیانت در نحوه پر کردن سند سفید امضا باعث بی اعتباری سند میشود.

 7. سعید گفت:

  سلام ممنون از توضیحات جامع و کامل سایت تون

 8. شهنیا صالحی گفت:

  با عرض سلام سوال درمورد مالکی که همکف ساختمان دو طبقه است وهر طبقه در آنجا حق یک پارکینگ و انباری را دارد،ولی واحد ۱ در ورودی رامغازه ساخته و تقاضای تفکیک پیلوت را دارد آیا این کار عملی است؟ از ارزش واحد۲کم نمیکند؟

  • وکیل امور قراردادها گفت:

   با سلام
   در مورد این سوال باید با مهندس عمران مشاوره نمایید. به طور کلی هر اقدامی که قدر السهم واحد شما در کل زمین را کم کند خسارت مسلم است.

© 1397 - کلیه حقوق متعلق به وب سایت ایران قرارداد می باشد.