وکیل امور قراردادها
دکمه اشتراک گذاری تلگرام

قراردادگستری به جای دادگستری


  قراردادگستری به جای دادگستری  

این سایت با هدف گسترش فرهنگ (تنظیم قرارداد) در کشور و ارائه خدمات حقوقی و تخصصی مربوط به کلیه امور قراردادها اعم از تنظیم انواع قراردادها و وکالت و داوری دعاوی و اختلافات مربوط به قراردادها ایجاد شده است. در این سایت مقالاتی در زمینه قراردادها ارائه داده ایم و موضوع (تنظیم قرارداد) را از جنبه های مختلف بررسی نموده ایم.

در مقاله اهمیت و مزایای تنظیم قرارداد، موارد متعددی را برای اهمیت و مزایای قرارداد برشمردیم که مهمترین آن تضمین امنیت حقوقی طرفین قرارداد است. در مقاله علل بی توجهی به تنظیم قرارداد، ریشه های سهل انگاری در تنظیم قرارداد را آسیب شناسی کردیم که مهمترین آن ساده انگاشتن روابط کاری و تعارفات بیهوده و تصور سطحی از هزینه قرارداد است. در مقاله نکات مهم و کلیدی در تنظیم قراردادها، نکات حقوقی ضروری که در زمان قبل و حین و بعد از هر قراردادی باید رعایت شود را متذکر شدیم. در مقاله مشخصات تنظیم کننده قرارداد، مشخص کردیم که تنظیم قرارداد نیز باید توسط وکیل متخصص و کارشناس امور قراردادها انجام گیرد در غیر این صورت فایده ای ندارد.

فرهنگ تنظیم قرارداد در کشور در درجه نخست به عهده قوه قضاییه است. معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه می تواند پیشگیری از تحقق اختلافات و دعاوی حقوقی مردم را هم در حیطه وظایف خود قرار دهد که مهم ترین اقدام در این جهت، گسترش فرهنگ تنظیم حقوقی قرارداد در کشور است.

متاسفانه میلیون ها پرونده قضایی در کشور در نتیجه فقدان قرارداد محکم و حقوقی بین طرفین دعوا و یا تنظیم غیر تخصصی و عدم تطبیق آن با قانون است. این میزان دعاوی و چالش های حقوقی بین مردم اثر منفی مستقیم بر اقتصاد و فرهنگ و اجتماع می گذارد. بنابراین گسترش فرهنگ تنظیم قراردادها در جامعه و ایجاد نظم حقوقی در روابط کاری و شغلی بین مردم، موجب کاهش دعاوی و افزایش شاخص های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی کشور می گردد و این موضوع ضرورت و اهمیت تنظیم قراردادها را نمایان می سازد.

هدف ما و شعار ما یک کلام است : (قراردادگستری به جای دادگستری) 


خسرو صالحی (وکیل پایه یک دادگستری تهران و وکیل قراردادها)

khosro_salehi@yahoo.com

۸۸۹۷۹۵۷۱ – ۰۲۱

بیشتر بدانید :   انواع قراردادها

سوالات کاربران


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© 1397 - کلیه حقوق متعلق به وب سایت ایران قرارداد می باشد.

طراحی و اجرا : coderoom.ir